Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II.

Jesteśmy grupą wolontariuszy działającą przy Domu Opieki Społecznej imienia Matki Teresy z Kalkuty.  Mieszkańcy Domu Opieki Społecznej pomimo choroby, niepełnosprawności czy podeszłego wieku  – uczestniczą w życiu społeczności lokalnej, potrafią dawać siebie i być przykładem do naśladowania dla innych.
Blisko mieszkańców są zawsze pracownicy, oraz my wolontariusze,  gdzie w atmosferze wzajemnego zaufania i z uśmiechem na twarzy służymy im swoją pomocą, pracą i umiejętnościami.
Pomagamy mieszkańcom  w codziennych czynnościach, słuchamy  ich , po prostu jesteśmy; ) To niby niewiele, ale dla tych osób sama obecność i chęć wysłuchania jest czymś niezwykłym.
Także towarzyszymy im przy większych uroczystościach takich jak: zabawa Andrzejkowa, Mikołajki, Jasełka. Zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne- robiliśmy choinki z makaronu .  Planujemy również wiele innych, ciekawych atrakcji dostosowanych do wieku oraz możliwości. Chcemy, by każdy, kto będzie tylko chciał, mógł uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach.
Każdy wolontariusz ma pod opieką 1 osobę, którą się opiekuje. Ze swoimi podopiecznymi spotykamy się 1 raz lub 2 razy w tygodniu  przy większych uroczystościach takich jak np. Andrzejki.  Gromadzimy się wtedy razem i świętujemy wspólnie się bawiąc i radując.
Mieszkańcy Domu Opieki Społecznej wraz z Panem dyrektor i pracownikami są bardzo przyjaźni i otwarci. Czas, jaki poświęcamy jest czasem mile spędzonym, ciepłym, wnoszącym zarówno  do naszego jak i życia mieszkańców wiele pozytywnych emocji.
Aby przekonać się jak naprawdę jest po prostu trzeba to przeżyć, i być;) być po prostu dla drugiego człowieka…

Zachęcamy do włączenia się w „sianie pozytywów”! Ci ludzie czekają na Ciebie, na odrobinę zainteresowania i miłości… Czy to tak wiele? Pokaż, że jesteś człowiekiem.

Reportaż dotyczący placówki Dom pomocy społecznej i Strona WWW 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.