Abramowice

Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy pracują w szpitalu Neuropsychiatrycznym na Abramowicach. Działamy przy współpracy z Panią psycholog i Paniami terapeutkami.
Aby być wolontariuszem na Abramowicach niezbędne były badania sanitarno-epidemiologiczne, ubezpieczenie OC  każdego wolontariusza oraz odbycie szkolenia BHP przeprowadzonego  przez pracownika szpitala, na  którym obecność  była obligatoryjna.

Szpital ma swoją specyfikę oraz zasady, jakich należy przestrzegać. O wszystkim dowiedzieliśmy się podczas szkolenia. Wymagana jest obecność na oddziałach  w dniach i godzinach wyznaczonych przez wolontariuszy w grafiku jakim dysponuje koordynator. Jest to oddział zamknięty stąd też wynika konieczność konsekwencji i systematyczność wolontariusza w wyborze terminu odwiedzin.

ODDZIAŁ DZIECIĘCY

Nasza praca charakteryzuje się dużym zaangażowaniem i obecnością przy dzieciach tam przebywających. Polega na wypełnianiu ich czasu wolnego – poprzez wymyślanie zabawi i wspólną zabawę, rozmowy indywidualne, pomaganie w zaaklimatyzowaniu się w nowym – nieznanym im jeszcze środowisku, jako wolontariusze staramy się neutralizować ich negatywne zachowania i przyzwyczajenia, poprzez rozmowę, podanie ręki czy też uśmiech. Najmniejsze maluszki najczęściej potrzebują uwagi z naszej strony, występują spontaniczne uściski – które sprawiają nam wiele radości – gdyż dzięki temu wiem, że nasza obecność jest im naprawdę potrzebna.

Jeśli tylko masz dużo cierpliwości, jesteś pracowity i systematyczny, a także pełen pomysłów i energii to idealne miejsce dla Ciebie!:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.